Červenec 2008

super hry

31. července 2008 v 12:47 hry on-line

Turbo pizza


Zase něco jako dinner dash a cake mania, ale tady vyrábíš Obrazekpizzy a podáváš popcorn, zmrzlinu.... Celý příspěvek | Komentářů: 5 | Rubrika: Hry

cake mania,dinner dash...

31. července 2008 v 12:40 hry on-line
V této hře se stanete na 60 minut cukrářkou ve vlastním obchodě. Přijde k Vám človíček s obědnávkou a vy jej musíte splnit, přesně podle přání. To znamená, že upečete dort v požadovaném tvaru a s určitou polevou ( v dalších kolech třeba i se zdobením). Po každém úspěšně dokončeném kole si můžete koupit další příslušenství. Například další pece, dávkovače polevy, televizi atd. Tak tedy řeji hodně zábavy :-)
FOTO uvnitř článku...

autíčka

31. července 2008 v 10:53 řetězáky
V kolik o wíkendu stáwáš ?
v devět

Kdyby tě měl kluk někam pozvat tak kam bys šla nejraději ?do kina nebo na procházku kde nikdo není

Na čem si naposled byla w kině ?
Kronika rodu spajdrviků(newim jak se to píše)

obyč...

31. července 2008 v 10:49 řetězáky
 1. Myslíš si, že umíš správně nakládat se svým časem? >> jj
 2. Věříš tvrzení že "Čas jsou peníze"? >> někdy jj
 3. Myslíš, že je na světě spravedlnost? >>jak kdy
 4. Jsi věřící? >> nn,ale něco si přeju vždycky
 5. Máš nějaké životní sny? >> jj
 6. Jsi optimista? >> moc nnn

hello kitty

31. července 2008 v 10:33 řetězáky
1.Oblíkla by sis na sebe Hello Kitty oblečení?
jj
2.Máš nějaké oblečení doma?
nn
3.Máš plyšáčka..?
ee..
4.Máš plakáty?
jj
5.Co se ti na ni nejvíc líbí?:)
je loskošnná
6.Jsi v Hello Kitty Fun clubu?
nn,a ani nechci
7.Kdo má tenhle řetězák dělat po tobě?
to e jedno

Madrid

31. července 2008 v 10:28
Madrid je hlavním městem Španělska, leží ve středu země. Má přes 3 milióny obyvatel, je též hlavním městem stejnojmenné provincie, která je současně jedním ze 17 autonomních společenství Španělska. V madridské aglomeraci žije více než 5 miliónů obyvatel.Centrum města se vyznačuje širokými třídami se zelenými pruhy, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renezančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů.Na západním okraji historického centra se nachází královský palác Palacio Real. Roku 852 zde arabský emír Muhammad I. nechal postavit tzv. Alcázar - pevnostní palác, nazývaný Mayrit. Po rekonkvistě v 11. století používali palác křesťanští panovníci jako lovecký zámek, z jeho jména Mayrit se posléze vyvinulo jméno města Madrid. Roku 1561 se Madrid stal hlavním městem Španělska a maurský palác sloužil až do roku 1734 jako královské sídlo. Po jeho vyhoření byla stavba nahrazena novým zámkem Palacio real, který je přibližně desetkrát větší než londýnský Buckingham Palace.

Řím

31. července 2008 v 10:14

Etruskové a vznik Říma

Na území Itálie, před vznikem římského státu, žili převážně Etruskové, Řekové a indoevropské kmeny, zvané italické (Latinové, Sabinové). Od 10. - 9. století př.n.l. žili v Itálii Etruskové. V 5. století př.n.l. ztratili Etruskové svou moc a na jejich místo nastoupili Římané.
Podle pověsti byl Řím založen Romulem a Remem roku 753 př.n.l., Romulus byl jeho prvním vládcem. V 8. století př.n.l. se malé osady na březích řeky Tiber spojily v jeden celek - město Řím. Na území Itálie vznikaly řecké a kartaginské kolonie. V 6. století př.n.l. ovládali Etruskové třetinu Apeninského poloostrova.
Římští muži se odívali do bílé košile ke kolenům, tzv. tuniky, přes ni si oblékali pruh látky, tzv. tógu. Římské ženy se odívaly do různobarevné košile ke kotníkům zvané stola. Římané se obouvali do sandálů nebo do polovysokých uzavřených střevíců. Vnitřní dvůr lemovaný krytým sloupořadím, s nádržkou na zachycování dešťové vody uprostřed se nazývá atriem.

Společenský život v Římě

Římské děti se učily převážně doma s domácím učitelem. Římské děti mohly navštěvovat do patnácti let soukromé školy. Pro každého římského občana ve věku od 17 do 60 let byla vojenská služba povinnou.
Na hostinách jedli Římané ležící. Římských hostin se směly účastnit i ženy. Otroka si mohl Říman zakoupit na otročím trhu. Jako otroci se v Římě prodávali nejčastěji váleční zajatci.
Největší římskou vojenskou jednotkou byla legie, která čítala 6 000 mužů a 120 jezdců. Římský vojenský jezdec měl přilbu, kulatý štít, pancíř, dlouhý sečný meč a dlouhé bodné kopí. Římský vojenský těžkooděnec měl kovový pancíř, přilbu, náholenice, velký obdélníkový štít, krátký meč, dýku a dva oštěpy nebo kopí pro boj z blízka. Římský vojenský lehkooděnec měl přilbu a kulatý štít, krátký meč, házecí kopí, prak nebo luk
Město Řím;Roma bylo založeno roku 753 př. Kr. a od té doby také začíná římský letopočet. Poslední etruský král se jmenoval Tarqinius Superbus a byl z Říma vyhnán. Příslušníci kmene na Apeninském poloostrově, podle kterého se nazývá dnešní Itálie, si říkali Italikové. Území okolo Říma obýval kmen Latinů.
Od 8. stol. př. n. l. v části dnešní Itálie sídlili Etruskové, kmen, který vytvořil vyspělou civilizaci a nikdo neví, odkud přišel. Dvojčata Romulus a Remus se podle legendy hádali, po kom se město bude jmenovat, vyhrál Romulus. Ženy se do Říma dostali tak, že Římané unesli do města dívky, kterým se říká Sabinky.
Od Etrusků se Římané naučili postavit oblouk, což je důležitý architektonický prvek. Prvním římským králem byl Romulus. Druhým významným římským králem byl Numa Pompilius, který zavedl reformy v oblasti správy i náboženství, nápomocna mu k tomu byla nymfa Egirie.
Římský král Servius Tulius zreformoval římskou správu, nahradil dosavadní shromáždění shromážděními podle centrurií a tribuí. Na ostrově Sicílie žil kmen Sikulové. Od 6. století v Římě panovali etruští králové, kteří nechali postavit most přes řeku Tiberu. Podle tradice od roku 510 př. n. l. přestal být Řím královstvím a stal se republikou.
V 8. - 5. století př.n.l. v Římě žili Etruskové, Řekové a příslušníci několika italických kmenů. Vládnoucí vrstvou Říma byli Etruskové v čele s panovníkem. Římské svobodné obyvatelstvo se dělilo na urozené patricije a neurozené plebejce.
V 6. století př.n.l. král Servius Tullius z etruské dynastie Tarquiniovců rozdělil římské občany do 5 majetkových tříd. Vláda etruských králů v Římě skončila vyhnáním Tarquinia Superba. Etruského krále volil a potvrzoval lidový sněm. Římští občané byli rozděleni podle místa, kde bydleli, do územních jednotek. Po Serviu Tulliovi nastoupil na trůn jeho švagr Tarquinius Superbus. Roku 510 př.n.l. byl Tarquinius Superbus sesazen z trůnu a vyhnán z města - tím začalo období římské republiky.

králíčci

30. července 2008 v 19:23 řetězáky
bunny1)Jaký máš design blogu??
zelenej s puntíky
bunny 2)Kolik lidí ti chodí na blog???
já nevim ale zatim málo(si myslim) :-((
bunny 3)Jaký máš vlasy??
hnědý
bunny 4)Jaká je podle tebe nej skupina(zpevak)???
to ted newim
bunny 5)Máš ve vašem městě tesco??
jj tři!!!
bunny 6)Tento řetězec by měla udělat:
to e jedno

houbičky

30. července 2008 v 19:14 řetězáky
 • Jahody/Kiwi »Jahody
 • Kamarádka/Kluk » Kamarádka
 • Pat/Mat » Mat
 • Vánoce/Valentýn » Vánoce
 • Růže/Tulipán » Růže
 • Kniha/Časopis » čačopis
 • Svetr/Mikina » mikina
 • Sukně/Kalhoty » sukně
 • Barbie/EMO »napůl
 • Les/Louka » louka

akon

30. července 2008 v 18:34


jennifer lopez

30. července 2008 v 18:32


david guetta

30. července 2008 v 18:26icq

30. července 2008 v 11:12
online.gif image by spookys-graphix *** away.gif image by spookys-graphix *** na.gif image by spookys-graphix *** invisible.gif image by spookys-graphix *** offline.gif image by spookys-graphix *** ruka.gif image by spookys-graphix *** notice.gif image by spookys-graphix *** message.gif image by spookys-graphix
aaadaaa a číslo newim
online.gif image by spookys-graphix *** away.gif image by spookys-graphix *** na.gif image by spookys-graphix *** invisible.gif image by spookys-graphix *** offline.gif image by spookys-graphix *** ruka.gif image by spookys-graphix *** notice.gif image by spookys-graphix *** message.gif image by spookys-graphix


button

29. července 2008 v 13:16 buttonkybuttonky

29. července 2008 v 13:12 buttonky
31bot3.gifDesigned by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!Designed by Nicky!
www.gabbicek.sblog.czwww.gabbicek.sblog.czwww.gabbicek.sblog.cz
www.gabbicek.sblog.czwww.gabbicek.sblog.czwww.gabbicek.sblog.cz


něco o mém jméně

29. července 2008 v 12:53
Adéla
Druh jména:ženské
Domácké podoby:Adélka, Adla, Adina, Adka
Původ:germánský
Význam:ušlechtilá bytost, vznešené způsoby (postava)
Používá se:velmi oblíbené
Jmeniny:2. září

moje minulost-podle věštírny

29. července 2008 v 12:50
V minulém životě jste se narodil(a) :
21.1.1088
a zemřel(a) jste
28.3.1148
ve věku 60 let.

Byl(a) jste pravděpodobně
Zlodějka

a žil(a) jste na místě zvaném
" Itálie "

moooooooooooooc pěkná

29. července 2008 v 11:50 záhlaví
Alexis Bledel↓
Amanda Bynes↓